Satış Sipariş

SATIŞ SİPARİŞLERİ

Satış sipariş ekranı bir ürünü satmadan önce alınan ürün siparişlerinin oluşturulduğu ekrandır. Oluşturulan satış siparişlerini bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

SATIŞ SİPARİŞ OLUŞTURMA

Yeni bir satış siparişi oluşturmak için Yeni butonuna tıklayabilirsiniz. Açılan ekranda gerekli bilgiler doldurulmalı siparişte olması gereken ürünleri ekleyebilirsiniz.

Daha sonra oluşturduğunuz satış siparişini Onayla butonuna tıklayarak siparişi oluşturup otomatik olarak satış irsaliye sayfasına yönlendirilip ürünlerinizin toplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burada ürünlerinizin yanında bulunan butona tıklayıp ürün seri/barkod numaralarını girdikten sonra aşağıda bulunan Ürünler Toplandı butonuna tıklayıp ardından irsaliyeyi onaylamak için Onayla butonuna tıklayarak satış irsaliyenizi onaylanıp otomatik satış fatura sayfasına yönlendirilirsiniz.

Otomatik oluşan satış faturanızı güncelleyebilir, onaylayabilir veya iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MOBİL İLE SATIŞ ÜRÜNLERİNİ TOPLAMA İŞLEMİ

Satış siparişi oluşturma işleminin ardından otomatik oluşan satış irsaliyede detayda bulunan ürünleri toplamak için Cep Telefonu (Android/IOS) veya Android tabanlı el Terminalinden de toplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Bunun için el terminalinden Satış Ürünlerini Topla butonuna tıklayıp burada oluşturulmuş satış irsaliyelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Satış irsaliyenizin detayında bulunan ürünleri toplamak için Topla butonuna tıklayıp detay sayfasında ürün bilgileri yer alır toplama işlemi için tekrardan Topla butonuna tıklanır ve ürünün seri no/barkod numarası girilerek toplama işlemini tamamlamak için Toplama tamamlandı butonuna tıklanır. Toplama işlemi tamamlandıktan sonra tekrar sistemden ilgili irsaliyeyi onaylayıp veya iptal edebilirsiniz.

Menü