Alış İrsaliyeleri

KULLANIM KILAVUZU
MANUEL ALIŞ İRSALİYESİ OLUŞTURMA

Alış irsaliyesi, alışların mal sevkiyatı sırasında (fatura aşamasından önce sevk irsaliyesi düzenlendiği durumlarda) sevk irsaliyesi kayıtlarının girildiği, düzenlendiği ve izlendiği sayfadır. Alış irsaliye oluşturma sayfasında bulunan kırmızı * ile belirtilmiş alanlar zorunlu olarak doldurulmalıdır.

İrsaliye detay bölümüne irsaliyede bulunmasını istediğiniz ürünleri ekleyebilirsiniz. Ürün ekleme işlemi tamamlandıktan sonra üst bölümde bulunan Giriş Tamamlandı butonuna tıklayarak oluşturabilirsiniz.

İrsaliye durumunuz Toplamaya hazır ise Toplamaya Gönder butonuna tıklayabilirsiniz. Bundan sonraki süreç İrsaliyenizin detayında bulunan ürünleri toplamak için Cep Telefonu (Android/IOS) veya Android tabanlı el Terminalinden toplama işleminizi yapabilirsiniz. El terminaline giriş yaparak Alış Ürünleri Topla butonuna tıklayarak Alış irsaliyelerinizi görüntüleyip Topla butonuna tıklayarak toplama işlemine geçebilirsiniz. Burada irsaliyenizden bulunan ürün adet bilgileri toplama durumu ve Beklenen tarama bilgileri yer alır. Artık ürünlerinizin seri/barkod numaralarını okutarak ürününüzün sağlam veya hasarlı olduğunu bildirerek okutma işleminizi tamamlamak için Toplamayı Bitir butonuna tıklayabilirsiniz.

Toplamayı bitirdikten sonra sistemden irsaliye detayından okuttuğunuz ürünler ile ilgili aç adet sağlam, hasarlı veya eksik olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Son olarak irsaliyenizi Son Onay butonuna tıklayarak onaylayabilirsiniz.

TRANSFER İLE GELEN ALIŞ İRSALİYELERİ

İrsaliye oluşturma işleminde İrsaliye transfer ile sisteme aktarılmış ise irsaliyeyi Cep Telefonu (Android/IOS) veya Android tabanlı el Terminalinden Ürün Kabul menüsünden irsaliyeyi Detay butonuna tıklayıp irsaliyenizi kabul edip daha sonra ürünlerinizi barkod/serilerini okutabilirsiniz. Okutma işleminizi bitirip tekrardan sistemden irsaliyenizi son olarak onaylama işleminizi yapabilirsiniz.

ALT BAYİYE ALIŞ İRSALİYESİ GÖNDERME

Oluşturmuş olduğunuz onaylı alış irsaliyelerinizi hızlı bir şekilde alt bayinize gönderim yapabilirsiniz. Alış irsaliyeler sayfasından İrsaliyeyi Alt Bayiye Gönder butonuna tıklayarak karşınıza çıkan ekrandan gönderim yapacağınız alt bayiyi seçip Gönder butonunu tıklayarak irsaliyenizi alt bayiye göndermiş olursunuz.

Menü